Překyselení ogranismu - I. část, teorie

    Při nadměrné konzumaci masa a uzenin, tuků, cukru, bílého pečiva, když jíme příliš mnoho, rychle a často, málo pijeme, žijeme ve stresu, neodpočívámea máme nedostatek pohybu, se zvyšuje kyselost našeho těla. V důsledku toho trpíme nemocemi, předčasně stárneme a umíráme. Naše tělo e přitom uzpůsobeno tak, že bychom se mohli dožít až 130 let! Abychom se cítili dobře, netrpěli únavou a nebyli náchylní ke vzniku nemocí, vnitřní prostředí organismu by mělo mít mírně zásaditý charakter a to mezi hodnotami 7 až 7,5.

Pozor: při silném poškození a vyčerpání orgánů (hlavně ledvin), při závažných onemocněních jako rakovina aj. se hodnota moči může ukázat jako zásaditá. V tomto případě se jedná o patologický stav.

Jak poznáte, jestli u Vás došlo k překyselení?

    Může Vás trápit např. bolest hlavy, únava, častá podrážděnost, pálení žáhy, horší stav pleti – zpravidla velké póry (v obličeji), celulitida, poškození vlasů a pokožky hlavy – suché, matné vlasy s tvorbou lupů, lámavé nehty, potah na jazyku a zápach z úst, zácpa, plynatost, nadměrné pocení, krvácející dásně, bolest kloubů aj.

    Pokud svoje menší zdravotní problémy nebudete řešit, čeká Vás kardiovaskulární problémy, obezita, cukrovka, oslabení imunity, předčasné stárnutí, osteoporóza, rakovina - tyto nemoci se projeví při nevhodném životním stylu na základě dědičných vloh.

 

Hodnotu kyselosti Vašeho organismu si můžete sami zjistit a to testem tzv. lakmusovými papírky.

 

Ideální hodnoty pH moči v průběhu dne jsou:

 

před snídaní

5,5 – 7,0

po snídani

7,5

před obědem

7,0 – 7,5

po obědě

7,5 – 8,5

před večeří

7,0 – 8,0

po večeři

6,8 – 7,0

těsně před spaním

pod 6,0

 

Jak vylepšíte kyselé prostředí Vašeho organismu?

Zařadíte stravu, která je zásadotvorná, vyberete si vhodný sport, dále pomohou zásadité koupele, pití zásadité vody, dostatek spánku, doplňování minerálů a vitamínů.  S odkyselením a doplněním vitamínů a minerálů Vám nejlépe pomohou tzv. Zelené potraviny: Zelený ječmena chlorella.